Egzersizin Eğlenceli Hali

Nestle'in sahibi olduğu Fransız maden suyu markası Contrex, açık hava deneyimine odaklanmış bir televizyon reklamı olan “Contrex Ma Contrexpérience” ile herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. “Her yıl dergiler yeni bir moda diyetini duyuruyor. Ve her seferinde aynı sonuç: işe yaramıyor. Etkili ve kalıcı olarak kilo vermek için mucize yoktur. Dengeli bir diyet yapmalı, su içmeli ve düzenli egzersiz yapmalısın ”. diyen marka, egzesiz yapmanın eğlenceli bir yolunu bulmuş görünüyor.

Reklamda bir kalabalık rasgele pembe kondisyon bisikletlerinin yanından geçiyor ve bazıları merak edip bisikletleri sürmeye başlıyor. Pedal çevirdikçe yükselen neon ışıklar bina cephesinde devasa bir adam silüeti oluşturuyor. Pedal çevirmeye devam edildikçe bu neon adam striptiz yapmaya başlıyor. Gösteri sonunda adam elinde “Bravo, 2000 kaleri yaktın.” tabelası tutuyor. Bisikletlerden inan katılımcılar, Contrex sularını içip ferahlıyorlar. Klişelerden uzak ve yaratıcı bu viral reklam filmi izleyende etkileyici bir etki bırakmayı başarıyor.


BOX Kredi Listesi

Reklam Ajansı: Marcel, Paris, Fransa
Yaratıcı Yönetmen: Anne De Maupeou
Sanat Yönetmeni: Souen Le Van
Metin Yazarı: Martin Rocaboy
Hesap Direktörü: Michel Kowalski
Müşteri Yöneticisi: Audrey Tato
TV Yapımcıları: Timothé Rosenberg, Cleo Ferenczi
Planlamacılar: Anne Dimier-Vallet, Guillaume Le Gorrec
Reklamverenin Danışmanı: Emmanuel Manichon, Marie-Cécile Pellé Lancien, Stéphanie Perrin
Yönetmen: Xavier Mairesse
Yapımcı: Claude Fayolle
Yapım: Wanda
Post prodüksiyon: Mikros
Ek krediler: Nicolas Karakatsanis, Sam Danesi, Clemens Hourriere, Boris Nicou, Mathieu Sibony, Sandra Haize, Olivier Glandais

 

YAZAR HAKKINDA